DJI Ronin-SC

Dokonalá stabilizácia pre DSLR a bezzrkadlovky. Nový, menší a ľahší jednorúčkový stabilizátor od DJI s nosnosťou do 2 kg a výdržou baterky až 11 hodín na jedno nabitie.

Viac podrobností

359,00 € s DPH


299,17 € bez DPH

Dostupnosť: Na sklade (ihneď k odberu)

DJIRON44

Nový produkt

Výzva prijatá

Ronin-SC je trojsový stabilizátor pre bezzrkadlové fotoaparáty, ktorý používateľom umožňuje bez námahy zhotovovať profesionálne zábery, vďaka ľahkej konštrukcii a vynikajúcej stabilizácii obrazu.

Ľahký a kompaktný

Bol navrhnutý pre použitie v najrôznejších podmienkach a otvára tak možnosti kameramanom a videotvorcom v takmer každej situácii. Konštrukcia zo zliatiny horčíka spoločne s vysoko pevnými kompozitnými materiálmi poskytujú robustný výkon pri hmotnosti len 1,1 kg. Ronin-SC možno v obmedzených priestoroch jednoducho zložiť a s ľahkosťou prenášať

Väčšia kompatibilita

Ronin-SC podporuje širokú škálu fotoaparátov a objektívov. Napriek tomu dodržiava prísne štandardy prevádzky. Bol dlhodobo testovaný, aby zabezpečil nosnosť kamier do 2 kg [2], no stále poskytoval plynulé filmové zábery. Pre väčšinu značiek fotoaparátov je tiež dostupné intuitívne a užívateľsky prívetivé ovládanie uzávierky a ostrenia.

Dynamická stabilita

Ronin-SC dodáva perfektne stabilné zábery aj v akciou nabitých scénach. Režim Sport vylepšuje citlivosť všetkých osí, zatiaľ čo udržuje stabilizáciu a zefektívňuje Ronin-SC v rýchlych a neočakávaných pohyboch kamery. A to dokonca aj pri úplných zmenách smeru.

Voľné rameno osi klonenia

Inovatívna konštrukcia stabilizátora presúva záťaž nad os stúpania a a udržiava tak zabudovaný displej fotoaparátu bez narušenia náhľadu. Potom čo bol spoločnosťou DJI tento koncept predstavený, stal sa v oblasti ručných gimbal štandardom.

Neobmedzená os otáčania

Os otáčania umožňuje nepretržitý pohyb a zaisťuje fotoaparátu možnosť ambicióznejších záberov. Možnosti ako nekonečné 360° klonenie poskytuje filmárom dosiahnuť úplne nevídané zábery.

Do každého detailu

Tlačidlá a spúšť sú ľahko dosiahnuteľná pre ovládanie všetkých základných funkcií. Ergonomická protišmyková rukoväť uľahčuje držanie a dovoľuje robiť zábery počas celého dňa.

Automatizované funkcie

Ronin-SC ponúka sadu pokročilých funkcií snímania a otvára tak cestu predstavivosti.

 • Panorama: Plynulé automatizované ovládanie pohybu umožňuje vytvárať panoramatické snímky bezkonkurenčnej kvality a presnosti
 • Timelapse: Vytvorte z toku času nekompromisný nástroj rozprávania príbehu zo zachytených západov slnka alebo kvitnúcich rastlín v pevnej snímke.
 • Motionlapse: Plynulý pohyb gimbalu pridáva časozberným záberom presvedčivý prvok.
 • Motion-Control: Nastavte pohyb kamery, ktorý sa bude opakovať v danej snímke, kedykoľvek budete potrebovať

ActiveTrack 3.0

Prvýkrát sa u série produktov Ronin objavuje technológia ActiveTrack. Smartfón s aplikáciou Ronin pripevnený nad fotoaparátom bezproblémovo spolupracuje s Ronin-SC a dosahuje plynulý a presný pohyb gimbal vo všetkých situáciách a umožňuje tak používateľovi sa viac sústrediť na obstaranie dokonalého záberu

Zistite viac

DJI pre Ronin-SC prispôsobilo ActiveTrack 3.0, aby vynikal v zhotovovaní snímok profesionálnej kvality. Aby sme to dosiahli, vylepšili sme ActiveTrack pridaním oveľa viac vrstiev pokročilej automatizácie. Smartfón sníma predmet a dáta zorného poľa (FOV) sú kombinované s aplikáciou Ronin a tvoria unikátny model "Hlava - ramená". Použitím precízneho počítačového videnia pre detekciu všetkého v zornom poli ActiveTrack využíva hlboké učenie (Deep Learning) pre zdokonalenie schopnosti rozpoznať objekty po každom stretnutí a časom tak získava možnosť rýchlejšieho spracovania obrazu. Použitie umelej inteligencie v oblasti gimbalu je to aspekt, v ktorom DJI vyniká. Pri používaní ActiveTrack pre zaistenie filmových záberov scény používate technológiu, ktorú žiadny iný gimbal nemôže ponúknuť.

Force Mobile

Ronin-SC predstavuje Force Mobile, ovládanie pohonného systému kamier Force Pro pomocou aplikácie. Užívatelia môžu klopením a otáčaním smartfónu ovládať gimbal s ultrarýchlou odozvou a vytvoriť tak výrazné a plynulé zábery inštinktívneho pocitu. [3]

Aplikácia Ronin

Okrem iného bolo vylepšené aj používateľské prostredie aplikácie Ronin tak, aby zaistilo jednoduché, ale napriek tomu profesionálne používanie Ronin-SC. Rozvrhnutie prostredie bolo vylepšené pre poskytnutie rýchleho prístupu k prednastaveným scénam, a tiež bol pridaný návod na vyváženie fotoaparátu. Aplikácia minimalizuje potrebné úpravy hardvéru a uľahčuje tým filmárom produkciu vynikajúcich záberov.

Jednoduchá inštalácia s bezpečnostnými prvkami

Západky na osi každého ramená umožňujú rýchlejšie uskladnenie a vyváženie jednotlivých osí. Rýchloupínacia doska obsahuje polohovací blok pre uloženie dokonalej pozície fotoaparátu a umožňuje okamžité upínanie. Po vypnutí sa postupne znižuje výkon motorov tak, aby bola zaistená čo najvyššia spoľahlivosť a umožnená čo najrýchlejšia príprava kedykoľvek a kdekoľvek

Ekosystém príslušenstva

Neustále rastúci počet výkonného príslušenstva posúva hranice Ronin-SC a poskytuje videotvorcom nástroje pre nekonečnú predstavivosť.

 • Ostriaci motor: Spolupracuje s ostriacim kolieskom na ovládanie zaostrovania fotoaparátu.
 • Ostriace koliesko: Dodáva presné a plynulé ovládanie ostrenie v odnímateľnou prevedení. Upravuje nastavenie motora, prepína medzi prevádzkovými režimami, a volí nastavenie diaľkového ovládania skrz obrazovku a 5D tlačidlo.
 • Držiak mobilu: Upevňuje telefón nad fotoaparát pre použitie ActiveTrack alebo vedľa rukoväte, aby slúžil ako monitor. [4]
 • Cheese Plate: Vybavený závitmi 1/4" - 20 pre pripevnenie prídavného príslušenstva.
 • BG18 Grip: Ergonomická a spoľahlivá rukoväť pre zaistenie až 11 hodín nepretržitej prevádzky


Obsah balenia:

 • Stabilizátor kamery
 • Rukoväť so zabudovaným akumulátorom
 • Trojnohý stojan plastový
 • Montážna doska kamery
 • Camera Riser
 • Prepravný box
 • Držiak telefónu
 • Podpora objektívu
 • 8 pinový port (2x)
 • Imbusový kľúč
 • Statívová skrutka 1/4 "-20 (3x)
 • Skrutka M4 (4x)
 • Kábel Multi-Camera Control Typ-B
 • Kábel Multi-Camera Control USB-C
 • Kábel USB Typ-C
 • USB Power adapter 24W

1. Ak je gimbal zložený a nie je pripojený k BG18 Grip.
2. Záleží na skutočnej záťaži, môže byť potrebné použiť protizávažie.
3. Force Mobile je momentálne dostupný len pre iOS.
4. Monitor function je dostupný len pre fotoaparáty so zabudovaným prenosom Wi-Fi signálu.

Podobné produkty